BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Nekenčiu virtuvės

2013-01-10

Naminis plastilinas

PRIEŠISTORĖ

Labai labai patiko šitas receptas iš “Beatos virtuvė” knygos. Kad ir nevalgomas rezultatas, bet užtat kiek džiaugsmo ir užsiėmimo vaikams. O pagaminamas per kokias 5 minutes, jei ne greičiau. Labai malonus minkyti, tik minusas tas,  kad kietėja, džiūna ilgiau palikus nesupakuotą kokiame maišelyje ar sandarioje dėžutėje. Matavimas mililitrais tikrai nėra labai patogus, kitą kartą bandysiu sužiūrėti gramais.

Apie dažus. Galima bandyti ir natūralius maistinius dažus panaudoti. Pvz., tiktų ciberžolė (gal ir kario milteliai), morkų, špinatų sultys, aviečių, kinrožių, mėlynių ar burokėlių nuoviras, saldžios džiovintos paprikos milteliai, žaliosios arbatos “Matcha” milteliai, kakava.

RECEPTAS (maždaug greipfruto dydžio kamuolys gaunasi - tikrai nemažai)

 • 150 ml miltų;
 • 150 ml vandens;
 • 75 ml smulkios druskos;
 • 1 v. š. aliejaus;
 • 1 a. š. citrinos rūgštelės;
 • maistinių dažų.

Visus produktus sudėti į nedidelį puodelį, išmaišyti ir statyti ant ugnies. Nuolat maišyti ir stengtis neperkaitinti. Kuo toliau, tuo masė darysis tirštesnė ir vis sunkiau maišoma. Bet viskas vyksta gan greitai (iki 5 min.). Kai masė atlips nuo puodo sienelių ir susikaups į vieną gumulą, nuimti nuo ugnies ir paminkyti - masė tikrai nebus karšta, tik labai maloniai šilta. Smagaus užsiėmimo!

REZULTATAS

Rodyk draugams

2012-01-31

Kaip pasidaryti saldainių medį ar gražiai papuošti butelį

Tema: Pasidaryk patsJūratė @ 19:05

PRIEŠISTORĖ

Labai gera idėja (prisiskaičiau SM), kai nežinai, ką žmogui dovanoti - juk saldainius ar bent kokį gėralą tai tikrai mėgsta visi, na, beveik visi. O tinka bet kokia proga - ir gimtadienio/vardadienio, ir vestuvių/vestuvių metinių, ir krikštynų/palankynų, ir Kalėdų (galima padaryti eglutės forma), ir šv. Valentino (kaip tik artėja… gal kam idėja bus), ir net velykiško ką nors galima sugalvoti, ir Mamos ar Tėčio dienai. Kam dar? Gal tiesiog vietoj gėlių… Toks neeilinis receptas mano bloge :)

RECEPTAS

 • vazonėlis (arba gigantiškas puodelis su lėkštute, arba koks nors dekoratyvinis arbatinukas ar laistytuvas, ar dar kas nors, į kurį sodinsime medį);
 • paprastas celofaninis maišelis;
 • gipsas + vanduo;
 • šaka (būsimo medžio kotas, kamienas; galima jį apvynioti virvele ar juostele, tada nebūtinai imti šaką - tiks bet koks strypas);
 • popierius (gali būti laikraščiai) burbului, ant kurio klijuojami saldainiai (burbulas gali būti ir iš putoplasto ar floristinės oazės ar šiaip koks nereikalingas plastmasinis burbulas) + lipni juosta burbului apklijuoti ir taip ji suformuoti, aplyginti;
 • karštų klijų pistoletas + klijų lazdelės saldainiams ir papuošimams tvirtinti (saldainius galima klijuoti ir su dvipuse lipnia juosta);
 • saldainiai (kiekis priklauso nuo norimo saldainių medžio dydžio, vidutiniškai - apie 1 kg);
 • įvairūs gražumynai, papuošimai (floristinis pluoštas, dirbtinės gėlės, boružės, vabaliukai, drugeliai, kriauklytės, lapukai, grybukai, bitutės, plunksnos, pinigai ir t. t. - fantazijos reikalas…).

Išsirenkam vazonėlį. Paprastai darau plastmasiniame, kurį dar kartais aplipdau grožybėm (pagal nuotaiką, laiką ir ar tinka prie bendro vaizdo). Galima ir super duper keraminį naudoti (nors kažkur skaičiau, kad būna, jog skyla, bet gal kai užpildui cementas naudojamas vietoj gipso… Tiksliai nežinau, tai ir nerizikuoju). Kiti dar daro gražiuose didesniuose puodeliuose su lėkštute arbatai.

Dar reikės pagaliuko-”kamieno”. Paprastai naudoju 30-35 cm ilgio nedideliam vazonėliui. Bet čia, aišku, ne riba - galima ir į kibirinį vazoną rąstą įstatyti :) Skersmuo - apie 2 cm. Bet galima ir visai plonus kokius tris pagaliukus naudoti į krūvą suglaudus ar kiek su tarpais įstatyti. Būna, “kamieną” dar apvija virvele ar dovanų juostele, bet man toks natūralus gražu.

Vazonėliui užpildyti reikės gipso (nors esu mačiusi ir kad putoplastu užpildo). Mažiausias kiekis, rastas “Senukuose”, - 2 kg 5,49 Lt. Užteko beveik 3 nedideliems vazonėliams.

Saldainiams lipdyti reikalingas karštų klijų pistoletas. Pirkau mažiuką “Senukuose” už 7,90 Lt. Nors sėkmingai lipdyti galima ir su dvipuse lipnia juosta (gal net patikimiau laikosi…), kurios būna kanceliarinėse prekėse ir kainuoja iki 2 Lt.

Karštų klijų pistoletas “užtaisomas” klijų lazdelėmis (perkant pakuotėje prie jo buvo 2 vnt., kiek pamenu). Manajam tinka 7,2 mm skersmens “šoviniai” (iki 8 mm). “Senukuose” kainuoja 3,59 Lt. 12 vnt. Paprastai vienam medeliui ar buteliui sumeistrauti sunaudoju 4-5 lazdeles.

Medelių saldainius klijuoju ant burbulo, pasidaryto iš popieriaus (laikraščiai viduj ir baltas popierius išorėj) ir apklijuoto lipnia juosta. Dar kai kas daro iš vadinamos oazės, kuri naudojama floristikoje - tokia kaip kieta kempinė ir į ją gerai sminga visokie smailūs dalykai. Saldainių buteliams padarau burbulą su skyle iš putoplasto, kurį irgi laisvai galima naudoti ir medeliams, bet man iš popieriaus paprasčiau ir greičiau.

Taigi pradedam gamybą. Iš gipso užsimaišom košę-makalošę. Neįsivaizduoju, kiek jį galima skiesti, ant pakelio nebuvo parašyta, bet pasidarau trupučiuką tirštesnę nei blynams ir viskas gaunasi gerai. Iš pradžių pasidarau skystesnę, o po to tirštinu pridėdama gipso, kad lengviau maišytųsi.

Dėl viso pikto vazonėlį iškloju maišeliu (pvz., kad netyčia neišsiteptų, nors gipsas gan lengvai nusiplauna). Tas naudinga, jei naudojamas gražus vazonas ir nuraškius saldainius, būtų galima vazonėlį panaudoti, pvz., gėlėms sodinti :)

Įstatom “kamieną”, pripildom gipso skiediniu. Nepildyti iki pat viršaus - reikės vietos “pievelei” ar šiaip papuošimams, paslėpsiantiems gipsą.

Paliekam ramybėje sustingti. Kiek suprantu, per kokį pusvalandį turėtų sustingti - niekad nenuiminėjau laiko, nes paprastai pagrindą pasidarau iš vakaro.

Pasigamintam burbule žirklėmis padarom poros cm gylio duobutę, į ją pripilam šiek tiek karštų klijų ir pamaunam ant “kamieno”. Pradedam lipdyti saldainius. Geriausia ir paprasčiausia - triufelių formos saldainiai. Pradedu klijuoti nuo apačios.

Klijų užvarau aplinkui ir šiek tiek per vidurį saldainio dugno - žodžiu, negailiu, kad tikrai laikytųsi - ir laikosi gerai :) Pvz., kelionės iš Radviliškio į Kauną dovanų maišelyje pastatyto medžio neatlaikė du saldainiai. O su dvipuse lipnia juosta - dar viskas paprasčiau ir gal net patikimiau, o ir patogiau įsimesti į kelionę “pataisymams”, jeigu ką.

Ir taip kantriai, stengiantis palikti kuo mažesnius tarpus, aplipdom visą burbulą. Pateiktame pavyzdyje sunaudojau 900 g saldainių “Kas pasakė “Mū”?”

Toliau seka fantazijos apraiška - puošyba… Į tarpus tuo pačiu karštų klijų pistoletu klijuoju spalvoto plaušo (reikia ieškoti floristikos parduotuvėse), dirbtinių žiedų ar iš dovanų juostelių pagamintų gėlyčių (perku “Maximoj”), pritupdau boružių, žiogų, drugelių ar dar kokių gyvių… Tinka ir kriauklytės, akmenukai, visokie sausi dalykėliai ir t. t., ir pan. (didesniuose “Senukuose” būna irgi skyriai tokiems gėriams, būna ir floristikos salonuose).

REZULTATAS (jei kam aktualu - šito medelio savikaina gavos apie 25 Lt.)

Ir dar pora darytų anksčiau:

Rodyk draugams

„WordPress“ variklis. WPMU Theme pack by WPMU-DEV.